Webový prohlížeč

IS Krizkom je vytvořen jako webová aplikace využívající platformu MS SharePoint 2013. Tato platforma historicky podporuje prohlížeče Internet Explorer verze 8 až 11, klasický Microsoft Edge  a nový Microsoft Edge (Chromium). V průběhu roku 2021 byla ze strany Microsoft ukončena podpora Internet Exploreru a klasického Microsoft Edge. Dále bude plně podporován pouze nový Microsoft Edge (Chromium).

Alternativní prohlížeče jsou oficiálně podporovány, avšak s funkčními omezeními.

Pro přímou editaci dokumentů v IS, je podporován pouze nový Microsoft Edge. zde

Při práci s Informačním systémem Krizkom využívejte zásadně 32 bitovou verzi Internet Exploreru od verze 7 a výše. Uživatelé, kteří používají IE8 nebo vyšší musí mít zapnutou zpětnou kompatibilitu prohlížeče. Požadované nastavení prohlížeče je nezbytné pro bezchybnou funkčnost všech prvků webových stránek IS Krizkom. Návod k zapnutí zpětné kompatibility je připojen zde.

Dále doporučujeme zařadit IS Krizkom mezi důvěryhodné servery podle postupu, který je uveden v uživatelské dokumentaci v kapitole 1.4. Dokumentace je dostupná zde.

IS Krizkom je vytvořen jako webová aplikace. Prostředí, ve kterém je realizována prezentace dat na koncových stanicích je funkční pouze pro pracovní stanice s operačním systémem MS Windows XP SP2 a výše, které pro zobrazovaní dat využívají 32 bitovou verzi Internet Exploreru 7 a výše. Funkčnost IS Krizkom v 64 bitové verzi Internet Exploreru je omezená, v této verzi prohlížeče nelze editovat dokumenty. Další podporované prohlížeče a jejich omezení jsou uvedeny na této adrese.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc263526.aspx

Editace dokumentů (sestavy, rozhodnutí)

Pro práci s vygenerovanými Word dokumenty (Oznámení, Rozhodnutí) musí mít pro správnou funkci uživatel nainstalovaný MS Office Word 2007 32 bit nebo vyšší verzi. Pro práci s vygenerovanými sestavami je nutná instalace MS Office Excel 2007 32 bit a vyšší verze.

Zdůrazňujeme pro uživatele na pracovních stanicích s 64 bitovým operačním systémem, že musí při editaci dokumentů využívat 32 bitovou verzi Internet Exploreru a 32 bitovou verzi MS Office.

<h2″>Prohlížení dokumentů